جام جهانی 2014 برزیل-12 june - خرداد 23
تاریخ : چهارشنبه 20 شهریور 1392
نویسنده : محمد افشاری

تیم ملی ایتالیا تنها یک گام با صعود به جام جهانی 2014 برزیل فاصله دارد اگر بتواند برابر شاگردان مایکل بلیک نتیجه ای مثبت بگیرند.

ایتالیا - جمهوری چک : همه چیز آماده برپایی جشن صعود آتزوری به برزیل

ایتالیا می تواند سه شنبه شب جایی که در خانه به میزبانی جمهوری چک می رود با یک پیروزی به عنوان صدرنشین گروه راهی برزیل شود و یا دست کم آنها باید موفق شوند نتیجه ای بهتر از بازی بلغارستان برابر مالت کسب کنند.

به گزارش سایت گل ، پسران چزاره پراندلی موفق شدند با پیروزی 1-0 جمعه شب برابر بلغارستان در پالرمو خود را به یک قدمی صعود به جام جهانی 2014 برزیل برسانند و اولین تیم اروپایی لقب بگیرند که می توانند سه شنبه شب بلیط سفر به برزیل را بدست بیاورند.

تک گل آلبرتو جیلاردینیو در بازی جمعه شب برابر بلغارستان باعث شد تا ایتالیا با هفت امتیاز اختلاف بیشتر در صدر گروه بی قرار بگیرد و در حال حاضر آتزوری این فرصت را دارد با پیروزی برابر چک آماده سفر به برزیل شود،برابر تیمی که جمعه شب گذشته با 2 گل برابر ارمنستان شکست خورد.

باخت جمعه شب برابر ارمنستان شاید به قیمت از دست دادن جام جهانی 2014 برزیل برای شاگردان بلیک تمام شود در حالی که آنها بهترین فرصت برای رسیدن به رده دوم این گروه را از دست دادند با توجه به این موضوع که بلغارستان تیم دوم گروه برابر ایتالیا متحمل شکست شده بود.

با تمام این اوصاف ایتالیا در آستانه این بازی نگرانی هایی از بابت مصدومیت جدید بازیکنان دارد.لوکا آنتونلی و ایگناتسیو آباته هر دو به دلیل مصدومیتی که در بازی برابر بلغارستان گریبانگیرشان شد برای این بازی در دسترس نیستند و حضور لورنتزو اینسینیه نیز هنوز مشخص نیست.

بنابراین برای پر کردن جای این دو بازیکن مصدوم بازیکنانی چون مانوئل پاسکوآل و لورنتزو دی سیلوستره به ترکیب تیم ملی ایتالیا دعوت شده اند در حالی که پابلو اوسلوادو و ریکاردو مونتولیوو پس از سپری کردن محرومیت یک جلسه ای شان می توانند در بازی سه شنبه شب برابر چک تیم شان را همراهی کنند.

جزایر فارو - آلمان : ژرمن ها آماده جشن صعود

میروسلاو کلوزه مهاجم کهنه کار ملی پوش لاتزیو امیدوارست سه شنبه شب با گلزنی برابر جزایر فارو بتواند رکورد 68 گل ملی گرد مولر را بشکند در حالی که آلمان ها تلاش می کنند با کسب پیروزی در این بازی امیدوار صعود به جام جهانی 2014 برزیل باشند.

در بازی جمعه شب برابر استرالیا کلوزه موفق شد با زدن یک گل از سه گل تیمش به یک قدمی شکستن رکورد گرد مولر بهترین گلزن تاریخ تیم ملی آلمان ها برسد.در آن پیروزی توماس مولر و تونی کروس نیز موفق به گلزنی شدند.بنابراین سه شنبه شب جایی که آلمان در خانه جزایر فارو به مصاف این تیم می رود بهترین فرصت برای کلوزه خواهد بود تا بتوانند برابر ضعیف ترین تیم این گروه به راحتی تعداد گل های ملی خود را بیشتر کند ضمن اینکه تیمش یک گام دیگر به جام جهانی 2014 برزیل نزدیک تر شود.

انتظار نمی رود پسران یواخیم لوو در این بازی به نتیجه ای غیر از پیروزی برسند همانطور که آنها در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل بعد از شکست 5-1 برابر انگلیس در سال 2001 هرگز در این مرحله تن به شکست نداده اند.

همچنین آلمان ها هنوز در مرحله مقدمانی هیچ رقابت مهمی از سال 2007 به بعد - شکست 3-0 برابر چک-طعم شکست را در این مرحله تجربه نکرده اند و در حال حاضر پس از پیروزی جمعه شب برابر استرالیا با 5 امتیاز اختلاف نسب به تیم دوم جدول یعنی سوئد در صدر گروه سی قرار گرفته اند.

قهرمان سه دوره جام جهانی در هفت بازی ای که در گروه سی انجام داده 25 بار موفق به گلزنی شده و به احتمال فراوان در بازی سه شنبه شب برابر جزایر فارو این تعداد گل ها بیشتر هم خواهد شد چرا که جزایر فارو تا به این جای کار 22 گل از حریفان خود دریافت کرده اند.

از زمانی که جزایر فارو موفق شده در مرحله مقدماتی جام جهانی در یک بازی هر سه امتیاز را کسب کند 4 سال می گذرد جایی که آنها موفق شدند با حساب 2-1 برابر لیتوانی به برتری برسند.

دیدار رفت این دو تیم که در هانوفر برگزار شد به ماه سپتامبر 2012 بازمی گردد که آلمان موفق شد 3-0 به پیروزی برسد.هر چند که در بازی سه شنبه شب جزایر فارو از امتیاز میزبانی و بازی در خانه برخوردارند اما نباید تعجب کرد اگر شاگردان یواخیم لوو بتوانند نتیجه بازی رفت را بار دیگر تکرار کنند.

آندورا - هلند : صعود به جام جهانی در غیاب روبن

پسران لوئیس فن خال در دیدار اخیرشان برابر استونی متحمل یک تساوی غیر منتظره 2-2 شدند اما در صورتی که آنها موفق شوند سه شنبه شب با پیروزی برابر آندورا تیمی که هنوز نتوانسته در مرحله مقدماتی جام جهانی گلزنی کند راهی رقابت های جام جهانی 2014 برزیل شوند.

هلند در صورتی که بتواند سه شنبه شب آندورا را شکست دهد و البته رومانی نتواند برابر ترکیه به پیروزی برسد ،حضورش در جام جهانی 2014 برزیل مسجل می شود.

آمار شش پیروزی متوالی لویس فن خال جمعه شب با تساوی 2-2 برابر استونی به پایان رسید اما آنها هنوز هم با شش امتیاز اختلاف در فاصله سه بازی تا پایان این رقابت ها در صدر قرار گرفته اند.

هلند در تساوی 2-2 جمعه شب برابر استونی موفق شد به لطف گل دیرهنگام رابین فن پرسی از روی نقطه پنالتی از شکست فرار کند و بازی را به تساوی بکشاند.اما با تما این اوصاف با اعلام نارضایتی از تساوی در استونی تاکید کرد که انتظار عملکرد بهتری برابر آندورا از تیمش دارد.

هلند در بازی های رو در رو برابر آندورا آمار بسیار خوبی داشته،بنابراین آنها امیدوارند با یک برد شیرین حضورشان در جام جهانی 2014 برزیل مسجل شود.

آنها از هفت بازی انجام شده در این گروه 19 امتیاز کسب کرده اند که البته تفاضل گل بسیار خوبی نیز نسبت به تیم دوم جدول دارند.

هر چند که با توجه به عملکرد ضعیف خط دفاعی در بازی جمعه شب برابر استونی ،در حال حاضر لوئیس فن خال نگرانی هایی در رابطه با دفاع تیمش دارد اما به نظر می رسد برابر تیم رده 205 جهان یعنی آندورا این نگرانی به حداقل برسد.

آندورا جمعه شب برابر ترکیه با دریافت پنج گل متحمل شکست سنگینی شد در حالی که شکست با پنج گل برابر ترکیه به معنی دریافت 22 گل در طول هفت بازی بدون زدن حتی یک گل می باشد.

آنها هرگز موفق نشده اند برابر هلند گلزنی کنند و هر بار که این دو تیم به مصاف هم رفته اند هلند دست کم سه گل زده است.

پسران لوئیس فن خال دیدار رفت شان برابر آندورا را موفق شدند به لطف گل های رافائل فن در فارت،کلاس یان هونتلار و آرین روبن در ماه اکتبر گذشته به پیروزی برسند.

از نکات جالب این بازی می توان به بازگشت وسلی اسنایدر هافبک بازیساز حال حاضر گالاتاسارای اشاره کرد،بازیکنی که در جریان تساوی 2-2 برابر استونی به ترکیب لاله های نارنجی بازگشت و موفق شد خوش بدرخشد.

در پایان آرین روبن که در بازی جمعه شب از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد نمی تواند به دلیل یک جلسه محرومیت تیمش را در این بازی همراهی کند.

اوکراین - انگلیس : سه شیرهای زخمی اما شکست ناپذیر

شرایط در گروه اچ و تکلیف تیم های صعود کننده به جام جهانی 2014 برزیل بسیار پیچیده شده چرا که فاصله تیم ها به یکدیگر نزدیک بوده هر چند که انگلیس با 15 امتیاز هنوز صدرنشین این گروه می باشد اما مونتنگرو نیز با 15 امتیاز و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به انگلیس در رده دوم قرار گرفته در حالی که تیم های اوکراین و لهستان هر کدام به ترتیب با کسب 14 و 10 امتیاز در رده های سوم و چهارم حضور دارند.

بنابراین شرایط زمانی پیچیده تر می شود که تنها سه بازی تا پایان این مرحله مقدماتی جام جهانی باقی مانده و انگلیس در بازی سه شنبه شب جایی که به میهمانی اوکراین می رود محکوم به کسب هر امتیاز خواهد بود چرا که در غیر اینصورت این احتمال وجود دارد انگلیس راهی جام جهانی برزیل نشود.

پسران روی هاجسون موفق شدند جمعه شب گذشته با حساب 4-0 برابر مولداوی به برتری برسند تا همچنان تنها تیم گروه اچ باشند که هنوز متحمل شکست نشده اند.

اما در سوی دیگر اوکراین توانست با حساب 9 گل با در هم کوبیدن سن مارینو از سد این تیم عبور کند تا همچنان امیدوار به رسیدن به جام جهانی برزیل باشند چرا که اختلاف آنها با تیم اول و دوم این گروه تنها یک امتیاز بوده.

انگلیس در خط حمله نیز با بحران مصدومیت روبرو شده .وین رونی به دلیل مصدومیت از ناحیه سر،دانیل استوریج به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو و دنی ولبک به دلیل محرومیت نمی توانند انگلیس را در این دیدار حساس خارج از خانه همراهی کنند.

انگلیس در صورتی که می خواهد همچنان به عنوان صدرنشین گروه اچ در فاصله سه بازی تا پایان این مرحله با خیالی راحت در صدر قرار بگیرد باید هر سه امتیاز این بازی را در اوکراین کسب کند در حالی که دیدار رفت این دو تیم در انگلیس با تساوی 1-1 به پایان رسید.

سه شیرها همچنین با 25 گل زده بهترین تیم گلزن این گروه شناخته می شوند و اوکراین با 19 گل زده در رده دوم برترین تیم گلزن گروه اچ قرار دارد.اوکراین با زدن 15 گل و 4 کلین شیت در چهار بازی اخیرش در حال حاضر در فرم بسیار به سر می برد.

میخایلو فومنکو سرمربی تیم ملی اوکراین موفق شد در دیدار رفت این دو تیم که در ومبلی لندن برگزار شد عملکرد بسیار خوبی را به نمایش بگذراد و تنها تک گل دیرهنگام فرانک لمپارد از روی نقطه پنالتی باعث شد تا آنها نتوانند هر سه امتیاز بازی را کسب کنند.

بلاروس - فرانسه : فرار خروس ها از لغزش بیشتر

رقابت های مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در شرایطی در گروه آی دنبال می شود که تنها دو بازی تا پایان این مرحله و تکلیف تیم های صعود کننده از این گروه باقی مانده.هر چند که فرانسه با نزدیک ترین تعقیب کننده اش یعنی فنلاند تیم سوم این گروه پنج امتیاز اختلاف بیشتر دارد اما آنها نمی توانند بیش از این ریسک از دست دادن امتیازها را در دو بازی پایانی متحمل شوند.

در صورتی که فرانسه می خواهد در جام جهانی 2014 برزیل حضور پیدا کند باید در بازی سه شنبه شب برابر بلاروس به پیروزی برسند تا همه چیز در روز پایانی بازی ها به اما و اگر کشیده نشود.

خروس ها جمعه شب با تساوی بدون گل 0-0 برابر گرجستان متوقف شدند اما اسپانیا موفق شد در فنلاند به پیروزی برسد و در حال حاضر فاصله تیم صدرنشین یعنی اسپانیا با فرانسه تیم دوم این گروه به سه امتیاز رسیده در حالی که تنها دو بازی دیگر از این گروه مانده.

پسران دیدیه دشام در بازی های اخیرشان نتوانسته اند گلزنی کنند.آنها در پنج بازی اخیر خود نتوانسته اند گلی وارد دروازه حریفان خود کنند.

تساوی بدون گل در خانه ی گرجستان نشان داد که کریم بنزما و اولیور ژیرود زوج خط حمله خروس ها نتوانسته اند آنطور که باید از فرصت های گلزنی شان نهایت استفاده را ببرند.قهرمان جام جهانی 1998 در حال حاضر پنج امتیاز اختلاف با فنلاند دارد .بنابراین در بازی سه شنبه شب هیچ نتیجه ای جز برتری خروس ها نمی توانند خیال دشام را از حضور تیمش در جام جهانی برزیل راحت کند.

دیدار رفت دو تیم که در سپتامبر گذشته برگزار شد فرانسه توانست با حساب 3-1 برابر بلاروس به پیروزی برسد،جایی که فرانسه در شش مصاف اخیرش موفق به گلزنی شده بود.در عین حال به نظر نمی رسد فرانسه کار بسیار سختی برابر بلاروس تیمی که با کسب تنها یک پیروزی از شش بازی در قعر این گروه قرار گرفته داشته باشندبرچسب‌ها: جام جهانی , 2014 , برزیل ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
آخرین مطالب
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic