جام جهانی 2014 برزیل-12 june - خرداد 23
تاریخ : چهارشنبه 29 خرداد 1392
نویسنده : محمد افشاری
یک سال پیش از آغاز جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در برزیل، ساعت ویژه شمارش معکوس این مسابقات در ریو دوژانیرو افتتاح شد. در دیدار افتتاحیه این بازی‌ها برزیل مقتدرانه ژاپن را شکست داد.

۳۶۵ روز مانده به آغاز پیکارهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، ساعت ویژه‌ شمارش معکوس این رقابت‌ها در ریو دوژانیرو رسما افتتاح شد. طراحی این ساعت را اسکار نیمایر، آرشیتکت و طراح برجسته برزیلی برعهده داشته است. وی خود در دسامبر سال ۲۰۱۲ در سن ۱۰۴ سالگی از دنیا رفت.

این ساعت ویژه در شمارشی معکوس، روزها، ساعات، دقایق و ثانیه‌های مانده به جام جهانی ۲۰۱۴ را نشان می‌دهد. این رقابت‌ها از روز ۱۲ ژوئن تا ۱۳ ژوئیه سال آینده میلادی برگزار خواهند شد. درخور توجه آن که مبدا شمارش این ساعت، سال ۱۹۵۰ است؛ سالی که برزیل برای نخستین بار میزبانی جام جهانی را برعهده داشت.

در مراسم افتتاح این ساعت ویژه، چهره‌های صاحب‌نام فوتبال نیز حضور داشتند، از جمله پله، اسطوره بزرگ فوتبال برزیل و جهان. وی در این مراسم گفت: «ما میزبانی عالی برای رقابت‌های جام جهانی خواهیم بود.»

ژوزف بلاتر، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا نیز در پیامی‌ ویدئویی ابراز اطمینان کرد که برزیل با میزبانی این بازی‌ها میراثی به جای خواهد گذاشت که می‌تواند به این کشور کمک کند تا از لحاظ اجتماعی و فرهنگی نیز به قدرتی بزرگ بدل شود.

به گزارش دویچه‌وله، در روزهای ۱۵ تا ۳۰ ژوئن سال جاری نیز جام کنفدراسیون‌ها در برزیل برگزار می‌شود. این پیکارها آزمونی است برای کشور میزبان در راستای کم و کیف برگزاری مسابقات اصلی جام جهانی. در این دوره از پیکارهای جام کنفدراسیون‌ها هشت تیم در دو گروه به مصاف هم می‌روند.

در گروه A تیم‌های برزیل (میزبان)، ژاپن (قهرمان آسیا)، ایتالیا (نایب‌قهرمان اروپا) و مکزیک (قهرمان آمریکای شمالی و مرکزی) قرار دارند.

گروه B نیز از تیم‌های اسپانیا (قهرمان جهان)، اروگوئه (قهرمان آمریکای جنوبی)، تاهیتی (قهرمان اقیانوسیه) و نیجریه (قهرمان آفریقا) تشکیل شده است.

در دیدار افتتاحیه این جام، شنبه شب (25 خرداد) تیم ملی فوتبال برزیل در مقابل ژاپن (قهرمان آسیا در سال 2011) قرار گرفت و با سه گل این تیم را مغلوب خود کرد.

دو گل زودهنگام در ابتدای هر دو نیمه بازی (نیمار، دقیقه 3 و پائولینیو، دقیقه 48) و یک گل در دقایق تلف شده نیمه دوم (جو، 3+90)، میزبان را به اولین پیروزی در این بازی‌ها رساند.

نیمار

یکشنبه شب و در ادامه این رقابت‌ها مکزیک با ایتالیا روبرو می‌شود و دوشنبه شب نیز دو بازی بین تیم‌های اسپانیا و اروگوئه، و تاهیتی و نیجریه انجام خواهد شد.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
آخرین مطالب
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic